Your new design will be uploaded in:
...
Please contact Delivery Team on
0113 3200 750 if you have any queries.
X

Members of the Governing Body

Member Status Committee(s)
Gordon Bell Co-opted Governor Finance & Premises (Chair); Performance Appraisal (Chair); and Extended Services, Community & Communication
Ray Blythe Parent Governor Curriculum, Learning & Achievement and Extended Services, Community & Communication
Jon Bryan (Chair) Parent Governor Staffing, Governor Recruitment & Training (Chair)
Steve Crosthwaite Associate Governor (Learning & Equalities Champion and Extended Services Manager) Extended Services, Community & Communication
Geof Ellingham (Vice-Chair) Co-opted Governor Finance & Premises and Appeals
Jenn Findlay Associate Governor (Assistant Headteacher)
Curriculum, Learning & Achievement
Caspar Hewett Co-opted Governor Curriculum, Learning & Achievement and Appeals
Carol Jackson Associate Governor (Assistant H
eadteacher)
Curriculum, Learning & Achievement
Tess King Parent Governor Extended Services, Community & Communication (Chair)
Sharon Langridge Co-opted Governor Staffing, Governor Recruitment & Training and Appeals
Jennifer Marshall Associate Governor (School Business Manager)
Finance & Premises; Extended Services, Community & Communication; and Staffing, Governor Recruitment & Training
Jane Miller Associate Governor
Extended Services, Community & Communication
Robert Palmer Co-opted Governor Finance & Premises
Gill Reid (Vice-Chair) Foundation Trust Governor Curriculum, Learning & Achievement (Chair). Finance & Premises and Performance Appraisal
Annie Walker  Associate Governor (Deputy Headteacher)
Curriculum, Learning & Achievement and Extended Services, Community & Communication 
Miles Wallis- Clarke Headteacher Finance & Premises and Staffing, Governor Recruitment & Training
Paul White Foundation Trust Governor Staffing, Governor Recruitment & Training; Performance Appraisal and Appeals

 

Attendance record 2014-15

Attendance record 2015-16

Awards